Ogłoszenia Parafialne – XXX Niedziela Zwykła – 29 października 2023 r.

 1. Gościmy dzisiaj kleryka z naszego Elbląskiego Seminarium Duchownego. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał za dobrowolną ofiarę kalendarze na nowy rok ze zdjęciami z życia kleryków. Zachęcam do zakupu. Niech to będzie wyraz naszego wsparcia seminarium, które formuje przyszłych kapłanów.
 2. Nabożeństwo różańcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 17:30.
 3. W środę przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 8.00 w Słoneczniku, 10.00 w Wenecji i o 12.00 na cmentarzu w Słoneczniku w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców Bożęcina. Po Mszy Św. procesja na cmentarzu, po niej zaś możliwość poświęcenia nowych pomników. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 4. W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 16.30 w Wenecji i o 18.00 Słoneczniku.
 5. W miesiącu listopadzie zapraszam na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych. Będą one odprawiane od wtorku do soboty o 17.15. W Wenecji w tym tygodniu w czwartek i piątek o 16.00. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę.
 6. Zachęcam do zyskania odpustu za zmarłych. W dniach 1 listopada (od południa) i 2 listopada, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 7. Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św., odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.
 8. Przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie się w intencji powołań do służby w Kościele oraz o wynagradzaniu  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Kapłańskie odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 10.00.
 10. Okazja do spowiedzi przed wypominkami tj. od ok. godz. 17. Proszę więc o wcześniejsze przyjście tych, którzy chcą skorzystać z tego sakramentu.
 11. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca..
 12. Dziękuję serdecznie p. Annie Sójka i p. Anieli Moskal za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Danutę Karasek i p. Marzenę Szeluga.
 13. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 14. Dziękuję również wszystkim osobom, które wczoraj posprzątały drogę od kościoła na cmentarz i kosiły trawę. A byli to: p. Katarzyna Malinowska, p. Anna Blonkowska, p. Halina Latarska, p. Piotr Opałka, p. Sławomir Gielka p. Krzysztof Laskowski, p. Zbigniew Sawczuk, p. p. Andrzej Pydyn, p. Adam Kowalewski, p. Maksymilian Krawczyk, a także dzieci: Szymon, Julia i Lena.
 15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.