Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Świat Bożego Narodzenia. Do południa Msze Święte według zwyczajnego porządku. Zadbajmy o chrześcijański charakter tego dnia. Pojednajmy się ze sobą, wieczorem zasiądźmy razem do wigilijnego stołu. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd. Zgodnie z tradycją powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych. Zainteresujmy się także osobami chorymi, samotnymi w naszym sąsiedztwie. Po wieczerzy zapraszam na Pasterkę. W Wenecji zostanie ona odprawiona o godz. 22.00, a w Słoneczniku o 24.00.
 2. Dzisiaj można jeszcze zabierać do domów Betlejemskie Światło Pokoju, które niech towarzyszy nam w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Jutro przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o 10.00 w Wenecji i i 11.30 w Słoneczniku. Nie będzie Mszy o godz. 8.00. We wtorek, 26 grudnia, drugi Dzień Świąt – święto św. Szczepana. Msze św. w porządku niedzielnym. . Zachęcam do uczestnictwa w Eucharystii, aby w ten sposób przedłużyć radosne świętowanie i wykorzystać w pełni moc Bożej łaski.
 4. W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Adwentowej spowiedzi i ugoszczeniu kapłanów. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali dary i potrawy oraz za posługę na plebanii.
 5. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem przyczynili się do wystroju i przygotowania naszych świątyń do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję więc Leśnictwu (tu na ręce p. Piotrowi Fierkowicz, rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych, p. Katarzynie Malinowskiej i . Joanne Gielka p. Adamowi Kowalewskiemu i p. Sławomirowi Gielka i wszystkim Paniom, które przygotowywały bombki. Niech Dzieciątko Jezus wynagradza poświęcony czas, siły, zaangażowanie i zdolności wszystkim, którzy mimo rozlicznych, prywatnych obowiązków nie szczędzili czasu i sił. Wielki Bóg zapłać.
 6. Dziękuję serdecznie p. Ewie i Urszuli Zdanowicz i p. Małgorzacie Kwiatkowskiej i p. Krzysztofowi Binkuś za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Justynę Kowalewską i p. Stanisława Góra.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy o godz. 11.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok.
 8. Po Nowym Roku, od 2 stycznia, rozpocznie się wizyta duszpasterską, tradycyjnie nazywaną kolędą. W tym roku zacznę od Prośna i Bartężka. Szczegółowy plan podam w przyszłą niedzielę.
 9. W tym tygodniu nie będzie Mszy Św. w środę.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Śp. Marianna Stryjek i śp. Wanda Krupińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia. Niech czas zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego będzie czasem błogosławionym i pełnym pokoju.