Ogłoszenia Parafialne – VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

 1. Komunikat Biskupa Elbląskiego: ZBIÓRKA OFIAR NA RZECZ OSÓB DOTKNIĘTYCH WOJNĄ W UKRAINIE.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji na każdej Mszy św. obrzęd Namaszczenia chorych.
 3. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczamy na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
 4. Dziś po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii  świętej.
 5. Dziękuję serdecznie p. Beacie Antkiewicz i p. Barbarze Jarmużewskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Lidię Mistygacz i p. Elżbietę Czajkowską
 6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem błogosławienia popiołu i pokutnym posypaniem głów w Wenecji o 16.30 a w Słoneczniku o godz. 18.00 Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych i jemy dwa razy lekko i raz do syta. Zgodnie z komunikatem Biskupa Elbląskiego po Mszach zbiórka na Caritas Diecezjalną na ofiary wojny w Ukrainie.
 7. Zachęcam do duchowego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Poprzez modlitwę (szczególnie adorację Najświętszego Sakramentu), post oraz jałmużnę, a także udział w nabożeństwach przygotujmy się na Wielką Noc Zmartwychwstania. W piątki zapraszam na Drogę Krzyżową: w Wenecji o 16.00, w Słoneczniku o 17.30. Z kolei w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30. Rekolekcje wielkopostne zaplanowane są na 7-9 marca.
 8. Pomocą w przeżyciu tego czasu może być mała książka „40 dni z Bogiem”. Jest przewodnik na każdy dzień Wielkiego Postu oraz na „Triduum Paschalne”. Zawiera ona cytat dnia, komentarz, zadanie/pytanie/prowokację wielkopostną oraz miejsce na osobiste zapiski. Cena książeczki 5 zł.
 9. Księża Werbiści zapraszają Współpracowników Misyjnych Zgromadzenia Słowa Bożego na spotkanie 2 marca na godz. 9.00 do kościoła Bożego Ciała w Elblągu. Jednocześnie księża werbiści organizują zbiórkę rzeczy na rzecz misji. Potrzebne są: środki czystości i higieny osobistej, materiały opatrunkowe w oryginalnych opakowaniach, znaczki pocztowe, telefony komórkowe, prześcieradła, koce, ręczniki, niepotrzebne jak klucze, stare medaliki, krzyżyki, różańce. Rzeczy można przynosić do kościoła do końca lutego.
 10. W tym tygodniu nie będzie Mszy Świętej w czwartek.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Stanisław Kwiatkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.