GODZINY URZĘDOWANIA
KANCELARII PARAFIALNEJ

WTOREK – SOBOTA

30 minut po Mszy Świętej wieczornej

Pragniemy poinformować, że od dnia 25 maja 2018 r. zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE weszły w życie  przepisy dotyczące kwestii przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu takich danych. Przepisy te nakładają na administratorów danych konieczność bezwzględnej ich ochrony.

W związku z tym wszelkiego rodzaju zaświadczenia wydawane w kancelarii parafialnej, będą mogły być udostępnione tylko osobom bezpośrednio zainteresowanym, po przedstawieniu dowodu tożsamości lub osobom trzecim mającym upoważnienie pisemne do pobrania takich danych. Nie będzie możliwości udostępniania danych osobom trzecim takim, jak np. rodzice osoby, która zamierza zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

informacje i potrzebne dokumenty

Prosimy o zgłoszenie przynajmniej miesiąc przed udzieleniem sakramentu.

• akt urodzenia dziecka
  • data ślubu kościelnego
  • dane chrzestnych (imię nazwisko i adres)
  • zaświadczenie o uprawnieniach do pełnienia roli chrzestnych (jeżeli są spoza naszej parafii).

Termin ślubu informujemy w kancelarii parafialnej pół roku (a nawet rok) przed datą udzielenia sakramentu. Niezbędne dokumenty przynosimy do kancelarii 3 miesiące przed datą ślubu.

Potrzebna dokumentacja:

• odpis aktu chrztu do ślubu
  • informacja o bierzmowaniu
  • zaświadczenie o ukończeniu kurs przedmałżeńskiego
  • zaświadczenie o uczestnictwie w spotkaniach poradni przedmałżeńskiej
  • dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego

Zgłoszenie śmierci o każdej porze dnia, bez względu na czas pracy kancelarii.

• akt zgonu
  • informacja o udzielonych choremu sakramentach (Komunia Święta, sakrament namaszczenia chorych)
  • w przypadku gdy osoba zmarła nie mieszkała na terenie naszej parafii konieczne jest pozwolenie na pogrzeb od ks. proboszcza tamtejszej parafii.

Słonecznik 36
14 – 300 Morąg