Komunikat Biskupa Elbląskiego: Zbiórka ofiar na rzecz osób dotkniętych wojną w Ukrainie.

Od prawie dwóch lat trwają działania wojenne w Ukrainie (od 24 lutego 2022), spowodowane agresją Rosji. Tysiące osób, zwłaszcza ze wschodniej części Ukrainy, musiało uchodzić na zachód. Z 6,5 mln uchodźców wojennych Polska przyjęła około miliona. Poszkodowani wojną nadal potrzebują pomocy.

Dlatego solidarnie z innymi diecezjami w Polsce proszę wiernych diecezji elbląskiej o materialne wsparcie ofiar wojny i najsłabszych. Proszę, aby po Mszach świętych w Środę Popielcową (14 lutego 2024) zostały zebrane ofiary pieniężne do puszek przez parafialne zespoły Caritas, grupy charytatywne, czy też inne wspólnoty funkcjonujące w parafii. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska, która przydzieli je najbardziej potrzebującym pomocy (przede wszystkim seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i innym).

Proszę o ofiarność, życzliwość wobec osób z Ukrainy oraz modlitwę w intencji pokoju, który uszanuje prawa oraz godność narodu ukraińskiego.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski

Elbląg, dn. 10 lutego 2024