Ogłoszenia Parafialne – XIV Niedziela Zwykła – 03.07.2022

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Za nami kolejne prace związane z remontem naszej świątyni. W minionym tygodniu zdjęliśmy tynki wraz z farbą olejną. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace w ostatnich dniach. Często mimo codziennych obowiązków i pracy znaleźli także chwilę by wspomóc roboty w kościele. Bóg zapłać za Wasz trud, poświęcenie i mam nadzieję przykład zaangażowania i odpowiedzialności za naszą wspólnotę dla wszystkich parafian. Przed nami jeszcze kilka etapów. Dlatego ofiary, które w przyszłą niedzielę składać będziemy na tacę, przeznaczone będą na prace inwestycyjne w naszej świątyni.
 3. Przypominam, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią. Proszę również, by porządkując nasze groby na cmentarzu, zachować odpowiedni porządek przy wyrzucaniu śmieci, (szczególnie porządkując grób po niedawnym pogrzebie). Pamiętajmy również, że ujęcie wody przy cmentarzu służy tylko i wyłącznie do podlewania roślin na cmentarzu. Zwróćmy uwagę, gdy ktoś pobiera wodę do innych celów.
 4. Do 8 lipca trwa rekrutacja kandydatów na studia teologiczne w seminarium duchownym w Elblągu. Zwracamy się do tegorocznych maturzystów i zapraszamy do podjęcia drogi i służby kapłańskiej. Przypominamy słowa Jana Pawła II: Nie lękajcie się! Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej diecezji i seminarium. Zachęcamy także do podjęcia studiów w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie, które przygotowują do pracy w zawodzie nauczyciela religii w szkole i specjalisty ds. rodziny.
 5. Zapraszam do wzięcia udziału w 30 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Chcemy ujrzeć Jezusa”.  Spotkanie przedpielgrzymkowe dzisiaj (3 lipca) o godz. 18.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu
 6. W związku z tym, że pielgrzymi 28 lipca przechodzą przez naszą parafię, już dziś zachęcam do zaangażowania się w przyjęcie pątników w czasie ich odpoczynku. Krótki postój mają w Wenecji, w Słoneczniku z kolei będzie postój obiadowy. Mile widziane wszelkiego rodzaju ciasta i inne pyszności. Od dzisiejszej niedzieli będziemy również zbierać dobrowolne ofiary do puszki na przygotowanie obiadu dla pielgrzymów. Zachęcam również do wsparcia Koła Gospodyń w tym przedsięwzięciu. Pamiętajmy co o pomocy powiedział kiedyś Jezus: Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.
 7. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 8. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę p. Elżbietę Bardzińską i p. Lidię Mistygacz.
 9. W tym tygodniu Msze święte tylko w piątek i sobotę. Nie będzie Mszy w Wenecji w piątek.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia a także dobrego i bezpiecznego wypoczynku;. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.