Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Palmowa – 10.04.2022

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie Palm na każdej Mszy świętej.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
 3. Dziękuję serdecznie p. Ilonie Alester i p. Marcie Dziewulskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Elżbietę Kruk, p. Irenę Augustowicz, p. Hannę Wielgus, p. Anetę Folgert.
 4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszki z przeznaczeniem na zakup kwiatów do grobu Pańskiego. Niech każdy z nas ma swój symboliczny udział w udekorowaniu grobu naszego Zbawiciela.
 6. We wtorek i w środę od godz. 17.30 okazja do spowiedzi. Przygotujmy się dobrze do przeżycia Triduum Paschalnego.
 7. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta Morąga, która rozpocznie się w Wielką Środę o godz. 19.00 przy kościele.
 8. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek w naszym kościele Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Po zakończonej liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą.
 9. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa. W tym dniu wszystkich między 18. a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 10.00 do 16.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Zachęcam wszystkich parafian do chwili zadumy i modlitwy. Natomiast o 15.00, w godzinę Śmierci Pana Jezusa, zapraszam na Drogę Krzyżową i nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 10. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00. Będzie to też okazja do spowiedzi.
 11. Wielka Sobota to dzień, w którym Chrystus spoczywa w grobie. Od godziny 9.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i adoracji Krzyża. W całym przedświątecznym zabieganiu znajdźmy chwilę na osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
 12. Poświęcenie pokarmów według następującego harmonogramu:
  1. Prośno 9.30 (przy krzyżu)
  2. Bartężek 11.00 (w przy krzyżu)
  3. Wenecja 11.30 (w kaplicy)
  4. Bożęcin 12.00 (w świetlicy)
  5. Słonecznik godz. 10.00 i 13.00 (w kościele)

Po poświęceniu o 13.00 ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami (do 14 lub do ostatniego chętnego). O godz. 15.00 drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego i Koronka.

 1. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy od poświęcenia ognia przed kościołem o godzinie 19.00. Proszę przynieść ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 2. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy od rezurekcji o 6.00 rano. Proszę przygotować baldachim i chorągwie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00. Kolejne Msze Św. o 10.00 w Wenecji i 11.30 w Słoneczniku
 3. W drugi dzień świąt Msze św. jak w niedzielę.
 4. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  1. Radosław Chyżyński (parafia św. Anny w Barczewie) i Weronika Malec (parafia tutejsza) – zapowiedź I
  2. Mariusz Daniel Zimnicki (parafia św. Marcina w Ostródzie) i Patrycja Okrój (parafia tutejsza) – zapowiedź I
  3. Konrad Kowalewski (parafia tutejsza) i Katarzyna Cychowska (par. św. Józefa w Morągu) – zapowiedź I

Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.

 1. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.