Ogłoszenia Parafialne – Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
 3. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy pierwsze prace remontowe w naszym kościele. Zdjęliśmy boazerię i oczyściliśmy ściany. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, Paniom i Panom, którzy w piątek w sobotę zaangażowali się w te prace. Teraz czekają nas oględziny konserwatora zabytków, który wyda zalecenia co dalej. W przyszłą niedzielę (drugą miesiąca) ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne. Z wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzić 16 czerwca. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Bożęcina, 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 112, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Wenecji. Oczywiście co roku będziemy zmieniać odpowiedzialnych za ołtarze. Przy bloku będą odpowiedzialni zawsze mieszkańcy poszczególnych bloków, pozostałe ołtarze na zmianę mieszkańcy Słonecznika i inne miejscowości. Proszę również o przygotowanie procesji. Potrzebne są osoby do niesienia chorągwi, feretronów, baldachimu, dzwonienia dzwonem.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
 6. W piątek od godziny 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
 7. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę p. Marzenę Kudzbalską i p. Jacka Andryszczyk.
 8. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 10. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.