Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023 r.

 1. Dziś Niedziela Biblijna inaugurująca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce! To także narodowy dzień czytania Pisma Świętego. Sięgnijmy po nie w naszych domach. Jeśli to możliwe, przed posiłkiem, odczytajmy fragment Ewangelii i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.
 2. Dziś po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.
 3. Dziś dzień imienin ks. bp. Wojciecha Skibickiego, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i światła Ducha Świętego, otaczając Jego osobę naszą modlitwą. Z racji Niedzieli Wielkanocnej liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha biskupa i męczennika – patrona naszej diecezji został przeniesiony na jutro.
 4. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza.
 5. Dziękuję serdecznie p Emilii Klimowicz i p. Ewie Konopackiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to Katarzynę Madej i p. Krzysztofa Paczkowskiego.
 6. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 7. Gorąco proszę, aby nie wyrzucać śmieci z cmentarza za płot ale w wyznaczone miejsca (kontenery oraz miejsce na bio-odpady).
 8. Zachęcam do Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Drugie przykazanie kościelne mówi nam: Przynajmniej raz w roku przystąpić do Spowiedzi Świętej. Trzecie z kolei: Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.  Jest to takie minimum, które każdy katolik powinien spełnić.
 9. W piątki indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Zapraszam.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
 12. Stefan Jan Leczkowski i Sylwia Kępczyńska – zapowiedź II
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Janina Bocian. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.