Ogłoszenia parafialne – IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022 r.

 1. Kończy się tegoroczny Adwent. Zapraszam na Roraty – w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. W Wenecji w piątek o 16.30. Dodatkowa okazja do spowiedzi przedświątecznej: dziś oraz przez kolejne dni przed Mszą św.
 2. Dziś po Mszy o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.
 3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary przeznaczone będą na prace remontowe w naszej świątyni.
 4. Dostępne są również jeszcze świece Caritas Wigilijnego Pomocy Dzieciom w cenie: małe po 10 zł, duże po 20 zł.
 5. Dziękuję za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. Dziękuję serdecznie p. Marii Małkiewicz i p. Milenie Małkiewicz za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Agatę Bielecką, p. Klaudię Kowalską i p. Ewę Świderską. Z racji, że w tym tygodniu wypadają święta proponuję sprzątanie w czwarte lub w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 7. W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Adwentowej spowiedzi i ugoszczeniu kapłanów. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali dary i potrawy, Radzie Parafialnej oraz Paniom za posługę na plebanii.
 8. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam w tym dniu do zachowania polskiej tradycji postu – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Po wieczerzy zapraszamy na Pasterkę. W Wenecji zostanie ona odprawiona o godz. 22.00, a w Słoneczniku o 24.00.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Z kolei w następny poniedziałek, 26 grudnia, II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte również według niedzielnego porządku.
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia. Wyruszy on po Mszy o 11.30 i przejdzie ulicami naszej miejscowości. Po oddaniu hołdu małemu Jezusowi zapraszamy na wspólne ognisko z kiełbaskami. Aby uatrakcyjnić to wydarzenie ogłaszamy konkursy: Wykonanie bombki świątecznej; Rodzinne wykonanie Szopki bożonarodzeniowej (technika dowolna); Wykonanie kartki świątecznej o tematyce bożonarodzeniowej Na prace konkursowe czekamy do 3 stycznia. Dziś i w następne niedziele aż do 1 stycznia zbierać będziemy ofiary do puszki na cele organizacyjne orszaku.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.