Ogłoszenia parafialne – IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2022 r.

 1. Kończy się tegoroczny Adwent. Zapraszam na Roraty – w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. W Wenecji w piątek o 16.30. Dodatkowa okazja do spowiedzi przedświątecznej: dziś oraz przez kolejne dni przed Mszą św.
 2. Dziś po Mszy o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.
 3. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary przeznaczone będą na prace remontowe w naszej świątyni.
 4. Dostępne są również jeszcze świece Caritas Wigilijnego Pomocy Dzieciom w cenie: małe po 10 zł, duże po 20 zł.
 5. W zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 3013 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. Dziękuję serdecznie p. Marii Małkiewicz i p. Milenie Małkiewicz za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Agatę Bielecką, p. Klaudię Kowalską i p. Ewę Świderską. Z racji, że w tym tygodniu wypadają święta proponuję sprzątanie w czwarte lub w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 7. W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Adwentowej spowiedzi i ugoszczeniu kapłanów. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali dary i potrawy, Radzie Parafialnej oraz Paniom za posługę na plebanii.
 8. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam w tym dniu do zachowania polskiej tradycji postu – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Po wieczerzy zapraszamy na Pasterkę. W Wenecji zostanie ona odprawiona o godz. 22.00, a w Słoneczniku o 24.00.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Z kolei w następny poniedziałek, 26 grudnia, II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte również według niedzielnego porządku.
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia. Wyruszy on po Mszy o 11.30 i przejdzie ulicami naszej miejscowości. Po oddaniu hołdu małemu Jezusowi zapraszamy na wspólne ognisko z kiełbaskami. Aby uatrakcyjnić to wydarzenie ogłaszamy konkursy: Wykonanie bombki świątecznej; Rodzinne wykonanie Szopki bożonarodzeniowej (technika dowolna); Wykonanie kartki świątecznej o tematyce bożonarodzeniowej Na prace konkursowe czekamy do 3 stycznia. Dziś i w następne niedziele aż do 1 stycznia zbierać będziemy ofiary do puszki na cele organizacyjne orszaku.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.