Ogłoszenia Parafialne – IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziś również po Mszy o godz. 11.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klas 4 w sprawie Rocznicy Komunii Świętej.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w procesji eucharystycznej wokół kościoła po nabożeństwie. Na zakończenie oktawy w czwartek odbędzie się poświęcenie wianków uplecionych z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie.
 3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość znosi obowiązek postu piątkowego. Możemy spożywać pokarmy mięsne. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, a także 10. Rocznica ingresu do katedry elbląskiej ks. bp. Jacka Jezierskiego, którego otaczamy naszą życzliwością i modlitwą.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca.
 5. W czwartek wypraszajmy nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego.
 6. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 15.45, a w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 17.30
 7. Odwiedziny chorych w czwartek od godziny 10.00
 8. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej świątyni.
 9. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać rodzinom z Bożęcina, Wenecji, Bartężka, Prośna i Słonecznika z bloku 114 za zaangażowanie w przygotowanie pięknych ołtarzy. Dziękuję SLO, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom, uczniom ze SP w Słoneczniku, kandydatom do bierzmowania, Różom Różańcowym, sołectwu, strażakom z OSP w Słoneczniku, p. Barbarze Ostojskiej i p. Remigiuszowi Ejsmontowi za śpiew, Paniom Annie Figlant i Teresie Dziewulskiej za koordynację procesji. Wszystkim za wszystko, a przede wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, za Waszą obecność, modlitwę i wyraz wiary w Jezusa Eucharystycznego. Jeszcze raz wielkie dzięki – to była piękna uroczystość.
 10. Dziękuję serdecznie rodzinie Państwa Młodych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to rodziców uczniów klas 4.
 11. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza dziś na godzinę 15.00 na Marsz dla życia i rodziny, Start na placu przy pomniku Św. Jana Pawła II.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Paweł Czajkowski, parafia tutejsza i Klaudia Krystyna Laskowska, parafia tutejsza – zapowiedź II.
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym Kancelarię Parafialną.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.