Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Z kolei w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej dostawać będą obrazki.
 4. Trwa wojna w Ukrainie. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek tydzień temu w niedzielę oraz w Środę Popielcową. W naszej parafii zebraliśmy 3251 zł. Uchodźcy wojenni z Ukrainy są już na terenie naszej diecezji, np. w domu sióstr katarzynek w Krynicy Morskiej, w niektórych parafiach, a niebawem będą także w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w Mikoszewie. Nadal chcemy wspierać Ukraińców modlitwą oraz materialnie poprzez nasze wpłaty pieniężne, zwłaszcza na Caritas. Na stronie internetowej diecezji (oraz na Facebooku) znajdziemy informacje, jak to zrobić najprościej. Zachęcam by wesprzeć również zbiórkę rzeczy prowadzoną w naszej świetlicy. Aktualnie największe zapotrzebowanie jest na środki medyczne i opatrunkowe. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i dobroć!
 5. Proszę również o modlitwę w intencji zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie. Módlmy się wspólnie w domach, ale również zapraszam do modlitwy w kościele. W tygodniu po Mszach świętych odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewać Suplikacje w tych intencjach. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Rekolekcje Wielkopostne zaplanowane są w dniach 24-26 marca. Poprowadzi je Ks. Marek Piedziewicz, wikariusz parafii katedralnej w Elblągu i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Będą również nauki dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Proszę więc rodziców o zadbanie by dzieci i młodzież uczestniczyła w rekolekcjach. Plan podam w przyszłą niedzielę.
 7. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Karczewskiej p. Irenie Szewczak za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Jolantę Taranowicz i p. Wiesławę Blonkowską.
 8. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 9. Dziękuje również bardzo serdecznie wszystkim Panom, którzy wczoraj pracowali przy plebanii, usuwając awarię systemu kanalizacyjnego i zrobili nowe przyłącze. Dziękuję więc p. Andrzejowi Polakowskiemu, p. Sebastianowi Dziewulskiemu, p. Radosławowi Dziewulskiemu,  p. Rafałowi Dziewulskiemu, p. Markowi Romaszko, p. Mateuszowi Krawczykowi, p. Adamowi Kowalewskiemu.
 10. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. I Proszę również o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
 12. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej w sobotę.
 13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.