Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

  1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszej świątyni.
  2. Dziś po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
  3. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Gorzkie Żale, będziemy śpiewać w niedziele na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od ok. godz. 17.00.
  4. Od czwartku do soboty (16-18 marca) przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje. Poprowadzi je Ks. Tomasz Wieczorek, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. Msze św. z nauką ogólną w Słoneczniku o 11.00 i 18.00, w Wenecji o 16.30. Spowiedź w sobotę pół godziny przed Mszą św. Rekolekcje dla uczniów ze szkoły podstawowej w czwartek i piątek (16 i 17 marca): o 9.00 dla oddziału przedszkolnego do klasy 4, o 10.00 – od klasy 5 do 8. Spowiedź przewidziana na piątek. Będą zorganizowane przez szkołę dojazdy. Proszę więc rodziców o zadbanie by dzieci i młodzież uczestniczyła w rekolekcjach. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą (obowiązkowo) w naukach ogólnych. Rekolekcje powierzam Waszej modlitwie i życzliwości.
  5. Jutro 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Posługę Ojca Świętego powierzajmy opiece Najświętszej Maryi Panny.
  6. Dziękuję serdecznie p. Joannie Błaszczak i p. Halinie Wiśniewskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Hannę Chodup, p. Barbarę Lasikowską i p. Ryszarda Chorążewicz.
  7. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Proszę dalej o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
  9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.