Ogłoszenia Parafialne – XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziękuję za okazaną życzliwość i hojność serca.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
  3. Dziś także druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
  4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – pierwszych męczenników polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w środę – św. Alberta Wielkiego; w czwartek – NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia; w piątek – św. Elżbietę Węgierską, w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę.
  5. W miesiącu listopadzie zapraszam na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych. Będą one odprawiane od wtorku do soboty o 17.15. W Wenecji w piątek o 16.00. We wtorek zaczynamy od części 1.
  6. W środę o godzinie 19.00 spotkanie (katecheza) dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  7. Okazja do spowiedzi przed wypominkami tj. od ok. godz. 17. Proszę więc o wcześniejsze przyjście tych, którzy chcą skorzystać z tego sakramentu.
  8. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Danilewicz i p. Joannie Gielka za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Magdalenę Schülke i p. Jadwigę Madej.
  9. Firma Green Office Ecologic, będzie dokonywać zbiórki w naszej parafii zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z tej zbiórki będą przekazane na misje w Ekwadorze. Od jutra można składować ten zużyty sprzęt koło plebanii. Termin zbiórki upływa 20 listopada.
  11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Śp. Barbara Teperek, śp. Jolanta Klimowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
     i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.