Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1. Obchodzimy dziś Niedzielę „Ad gentes” – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.
  2. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Gorzkie Żale, będziemy śpiewać w niedziele na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od ok. godz. 17.00.
  3. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od 7 do 9 marca i poprowadzi je ks. Sławomir Milde, wikariusz parafii św. Józefa w Morągu.
  4. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Proszę również o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
  5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
  6. W piątek okazja do spowiedzi w Wenecji od 15.45, a w Słoneczniku od godziny. 17.00
  7. We piątek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za tych, którzy mimo oficjalnego zakończenia wojny, nie złożyli broni i dalej walczyli z sowieckim okupantem.
  8. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
  9. W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Następnie o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec) a o 18.00 – Msza Święta.
  10. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  11. Dziękuję serdecznie p. Halinie Czajkowskiej i p. Paulinie Czajkowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Annę Grzęda i p. Grażynę Rymsza
  12. Dziękuję p. Arkadiuszowi Kusiakowi za wykonanie nowej tablicy informacyjnej przy kościele.
  13. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła, cmentarza oraz za dary na plebanię.
  15. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    * Cezary Markowski i Urszula Teperek – zapowiedź I
    Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
  16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.