Ogłoszenia Parafialne – XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022

 1. Ofiary składane na tacę decyzją Stolicy Apostolskiej przeznaczone są na tzw. Świętopietrze, wsparcie Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej.
 2. W czwartek odbyły się oględziny konserwatora zabytków. Zalecił nam usunąć pierwszą warstwę tynku wraz z farbą olejną. Dlatego bardzo gorąco proszę o pomoc w tych pracach. Ruszamy od jutra od godziny 9.00. Najpierw zabezpieczymy wszystkie sprzęty, a następnie po południu od 16.00 zapraszam wszystkich chętnych i wolnych do zrywania tynku. Potrzebna każda para rąk, nawet jeżeli mamy dostępną tylko jedną godzinę, czy dwie. Pracować będziemy każdego dnia do piątku od 9.00. Niech każdy chętny przyjdzie w tych godzinach, których mu pasuje. Przydadzą się palniki gazowe, szpachelki, łopaty, wiadra, zmiotki, szufelki, odkurzacze przemysłowe itp. W piątek od 9.00 będziemy już sprzątać (nawet jeżeli nie skończymy wszystkich prac – w takim przypadku dokończymy w następnym tygodniu).
 3. Dziękuję serdecznie p. Jolancie Lejtyman i p. Martynie Gurgielewicz-Gill za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
 4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. Z racji prac w kościele w tym tygodniu Msza św. tylko w piątek. Jest to  Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 10.00. Okazja do spowiedzi w Wenecji od godziny 16.00, o 16.15 Nabożeństwo, a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku okazja do spowiedzi od 17.15 Nabożeństwo  o godz. 17.45.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  1. Paweł Kowalczyk (parafia św. Józefa w Morągu) i Aleksandra Maria Gral (parafia tutejsza) – zapowiedź III
  2. Arkadiusz Lasikowski (parafia tutejsza) i Ewa Lasikowska zd. Tomczyk (parafia św. Józefa w Morągu) – zapowiedź III
  3. Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 9. Do 8 lipca trwa rekrutacja kandydatów na studia teologiczne w seminarium duchownym w Elblągu. Zwracamy się do tegorocznych maturzystów i zapraszamy do podjęcia drogi i służby kapłańskiej. Przypominamy słowa Jana Pawła II: Nie lękajcie się! Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej diecezji i seminarium. Zachęcamy także do podjęcia studiów w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie, które przygotowują do pracy w zawodzie nauczyciela religii w szkole i specjalisty ds. rodziny.
 10. Po raz 30. wyruszy na szlak Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, a po raz 13. Pielgrzymka Rowerowa z Elbląga do tronu Jasnogórskiej Pani. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu. Szczegóły w Internecie.
 11. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 12. Na czas wakacji i urlopów życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku; pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. oraz o stosownym zachowaniu i stroju w miejscach kultu religijnego.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.