Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024 r.

 1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanej tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Bożęcina, 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 114, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Wenecji. Proszę również o przygotowanie procesji. Proszę aby osoby uczestniczące w procesji, w sytuacji nieobecności znalazły zastępstwo. Chorągwie proszę aby nieśli ojcowie dzieci pierwszokomunijnych a szarfy przy chorągwiach chłopcy z klasy 3 i 4. Mamy dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do niesienia obrazu. Dziewczynki z klasy 5 niosą poduszeczkę. Dziewczynki z klasy 3,4 i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów ( i tu prośba do rodziców aby pomogli w zebraniu tych kwiatów ). Ojcowie dzieci z klasy 4 proszę aby dzwonili dzwonami. Próba sypania kwiatków dla dziewcząt we wtorek i środę po Mszy świętej. W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt z P. Teresą Dziewulską lub z Proboszczem.
 2. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej we wtorek, środę i piątek o 17.30. W Wenecji w tygodniu wyjątkowo w środę o 16.15. Zapraszam do udziału. W sobotę o 17.30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, na Mszy o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne 2 czerwca po Mszy św. o 11.30.
 4. Na piątek po uroczystości Bożego Ciała (31 maja 2024) Biskup Elbląski udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niniejsza dyspensa dotyczy diecezjan oraz osób, które tego dnia przebywają w granicach diecezji elbląskiej. Równocześnie Biskup prosi, by wszyscy korzystający z dyspensy dobrowolnie, przy okazji, wsparli jałmużną znajdujących się w potrzebie.
 5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 6. Dziękuję serdecznie p. Ewelinie Krawczyk i p. Czesławie Krawczyk za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to rodzinę narzeczonych.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w XXVIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca 2024 roku. Więcej informacji i zapisy u ks. Sławomira w par. św. Józefa w Morągu.
 8. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza na Marsz dla życia i rodziny, który odbędzie się 2 czerwca. Start o godzinie 15.00 na placu przy pomniku Św. Jana Pawła II.
 9. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Morągu zaprasza dziś na godz. 19.00 na koncert uwielbienia znanego, religijnego zespołu „MOCNI W WIERZE”.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Paweł Czajkowski, parafia tutejsza i Klaudia Krystyna Laskowska, parafia tutejsza – zapowiedź I.
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym Kancelarię Parafialną.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Śp. Mieczysław Zawadzki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.