Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 2. Dziś po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
 3. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek tylko w Słoneczniku o godz. 17.30. Gorzkie Żale, będziemy śpiewać w niedziele na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00.
 4. Wczoraj zakończyły się nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy pomogli w ugoszczeniu kapłanów. Bóg zapłać tym, którzy ofiarowali dary, potrawy i ciasta. Dziękuję całej radzie parafialnej za koordynację tego działania.
 5. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Proszę również o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
 6. Dziękuję serdecznie p. Krystynie Sawickiej i p. Katarzynie Gurzyńskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Milenę Polakowską i p. Helenę Polakowską.
 7. W środę o 19.00 katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 8. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła, cmentarza oraz za dary na plebanię.
 9. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne tzw. paschaliki, które będzie można wykorzystać podczas Wigilii Paschalnej czy też postawić na świątecznym stole. Cena świecy 10 zł.
 10. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza narzeczonych do wzięcia udziału w kursie przedmałżeńskim. Rozpocznie się on od 10 kwietnia. Zapisy do końca marca. Zachęcam wszystkie pary narzeczonych, które w tym roku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński i nie odbyły go wcześniej do udziału w kursie.
 11. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w sobotę
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Cezary Markowski i Urszula Teperek – zapowiedź III
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym Kancelarię Parafialną.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Władysław Madej i śp. Helena Sasdrich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.