Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

 1. Dziś po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem błogosławienia popiołu i pokutnym posypaniem głów w Wenecji o 16.30 a w Słoneczniku o godz. 18.00 Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych i jemy dwa razy lekko i raz do syta.
 3. Zachęcam do duchowego przeżycia czasu Wielkiego Postu.  Poprzez modlitwę (szczególnie adorację Najświętszego Sakramentu), post oraz jałmużnę, a także udział w nabożeństwach przygotujmy się na Wielką Noc Zmartwychwstania. Zapraszam na Drogę Krzyżową: w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek o 17.30  Z kolei w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00. Rekolekcje wielkopostne zaplanowane są na 16-18 marca.
 4. Pomocą w przeżyciu tego czasu mogą też być propozycje, o których mówiłem już w zeszłym tygodniu. Pierwsza to mała książka „40 dni z Bogiem”. Jest przewodnik na każdy dzień Wielkiego Postu oraz na „Triduum Paschalne”, który zawiera, cytat dnia, komentarz, zadanie/pytanie/prowokację wielkopostną oraz miejsce na osobiste zapiski. Cena książeczki 7 zł. Od Środy Popielcowej będą dostępne również Zdrapki wielkopostna z zadaniami do odkrywania na każdy dzień Wielkiego Postu. Cena zdrapki 3 zł.
 5. Dziękuję za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. W minioną niedzielę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy Caritas 515 zł. Bóg zapłać serdeczne wszystkim ofiarodawcom za dar serca.
 7. Dziękuję serdecznie p. Zofii Zaborowskiej i p. Teresie Babula za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Malwinę Galanek i p. Małgorzatę Szulich.
 8. Dnia 23 lutego (czwartek) w Sali domu katechetycznego parafii św. Józefa w Morągu rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Rozpoczęcie i zapisy o godzinie 19.00. Zachęcam wszystkie pary narzeczonych, które w tym roku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński do udziału w kursie.
 9. Biskup Elbląski Jacek Jezierski apeluje abyśmy w piątek pamiętali w modlitwie indywidualnej i wspólnotowej o Ukrainie, gdyż 24 lutego mija dokładnie rok od rozpoczęcia brutalnej wojny wywołanej przez Rosję. Natomiast w niedzielę za tydzień (26 lutego) odbędzie się po Mszach św. zbiórka środków pieniężnych do puszek na pomoc ofiarom wojny.
 10. Msza w piątek wyjątkowo o godz. 16.30 tylko w Słoneczniku, nie będzie Mszy św. w sobotę.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Adam Onaszkiewicz (parafia tutejsza) i Katarzyna Rymsza (parafia tutejsza) – zapowiedź
  * Marcin Tomasz Lange (parafia Wniebowzięcia NMP w Swarzewie) i Dominika Zawadzka (parafia tutejsza) – zapowiedź I
  Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Zygmunt Czajkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.