Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024 r.

  1. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Polski, który przyjęty został przez księcia Mieszka I oraz jego dwór 14 kwietnia 966 roku. Dziś także przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Biblijny. Sięgnijmy dziś po Pismo Święte w naszych domach. Jeśli to możliwe, przed posiłkiem, odczytajmy jeden z Psalmów, albo fragment Ewangelii i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.
  2. Dziś po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
  3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczamy na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
  4. W środę o 19.00 katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  5. Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania.
  6. Dziękuję serdecznie p. Magdalenie Wójcickiej i p. Piotrowi Fierkowiczowi za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Annę Radkiewicz i p. Beatę Czajkowską.
  7. Zachęcam do Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Drugie przykazanie kościelne mówi nam: Przynajmniej raz w roku przystąpić do Spowiedzi Świętej. Trzecie z kolei: Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.  Jest to takie minimum, które każdy katolik powinien spełnić.
  8. W piątki indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Zapraszam.
  9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.