Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek w Wenecji  o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Gorzkie Żale, będziemy śpiewać w niedziele na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00.
 3. Od czwartku do soboty (7-9 marca) przeżywać będziemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Sławomir Milde, wikariusz parafii św. Józefa w Morągu. Msze św. z nauką ogólną w Słoneczniku o 11.00 i 18.00, w Wenecji o 16.30. Spowiedź w sobotę 15 min przed każdą Mszą św. Rekolekcje dla uczniów ze szkoły podstawowej w czwartek i piątek (7 i 8 marca) Spowiedź dla uczniów przewidziana na piątek. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą (obowiązkowo) w naukach ogólnych. Rekolekcje oraz gościnę kapłanów powierzam Waszej modlitwie i życzliwości.
 4. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. Proszę również o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
 5. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii  Świętej.
 7. Dziękuję serdecznie p. Annie Grzęda i p. Grażynie Rymsza za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Krystynę Sawicką i p. Katarzynę Gurzyńską.
 8. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła, cmentarza oraz za dary na plebanię.
 9. Od przyszłej niedzieli o Mszach św. w zakrystii będzie można nabyć świece wielkanocne tzw. paschaliki, które będzie można wykorzystać podczas Wigilii Paschalnej czy też postawić na świątecznym stole. Cena świecy 10 zł.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Cezary Markowski i Urszula Teperek – zapowiedź II
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować o tym Kancelarię Parafialną.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia