Ogłoszenia Parafialne – XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023 r.

.

 1. Rozpoczynamy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Dziś po Mszy o 11.30 pierwsze spotkanie z rodzicami. Rodzice mają obowiązek wypełnienia i złożenia do końca października deklaracji przyjęcia dziecka do Pierwszej Komunii Św.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i szczodrość.
 3. Dziś także na Mszach świętych poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny.
 4. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę p. Annę Czarnecką i p. Elżbietę Protokowicz.
 5. W czwartek 14 września obchodzić będziemy nasz Parafialny Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam więc wszystkich parafian na Uroczystą Mszę Świętą na godzinę 18.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Paweł Smaglijenko, wikariusz parafii św. Anny w Sztumie, dawniej misjonarz w Zambii. Na Mszy Świętej odpustowej dziękować będziemy również Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Parafialnych Dożynek. Zapraszam więc szczególnie wszystkich rolników i pracujących na roli do wspólnego dziękczynienia. Proszę również o pomoc w organizacji tej uroczystości (niesienia chorągwi, feretronów, różańca w czasie procesji eucharystycznej, przygotowanie poczęstunku dla księży). Proszę, by wcześniej, przed Mszą Św. przygotować sobie w bocznym przedsionku, wszystkie akcesoria niezbędne do procesji. Jeśli ktoś z wyznaczonych osób nie może wziąć udziału w uroczystości, proszę by poinformował o tym p. Teresę Dziewulską lub znalazł sobie zastępstwo.
 6. Zapraszam młodzież z klasy 8 szkoły podstawowej oraz młodzież szkół średnich do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców w niedzielę 24 września po Mszy o godz. 11.30.
 7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  * Rafał Rymsza par. tutejsza i Aleksandra Latarska par. tutejsza – zapowiedź II
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Śp. Jadwiga Paszkowska, Śp. Krystyna Ogonowska i Śp. Janina Gołębiowska-Kośman. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.