Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość pierwszej Komunii św. dzieci. Dzieci przystąpią do pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Od jutra wraz z dziećmi będziemy przeżywać Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami przychodzą na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 17.45. Nie wyobrażamy sobie, by któregoś z dzieci zabrakło podczas białego tygodnia.
 3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek natomiast wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W niedzielę za tydzień – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 4. W najbliższy piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się świecenia diakonatu, a w sobotę święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń otoczmy naszą serdeczną modlitwą. Jednocześnie przypominamy, że nasze seminarium duchowne w Elblągu rozpoczyna okres rekrutacji na studia. Młodym mężczyznom, zwłaszcza tegorocznym maturzystom, dedykujemy słowa samego Pana Jezusa: Nie lękaj się! Pójdź za Mną!
 5. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej oraz codziennie o 17.45. W Wenecji w tygodniu wyjątkowo w środę o 16.15. Zapraszam do udziału. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach, a także przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, na Mszy o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne 2 czerwca po Mszy św.
 7. W tym tygodniu kościół o sprzątanie kościoła proszę p. Ewelinę Krawczyk i p. Czesławę Krawczyk.
 8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzić 30 maja. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Bożęcina, 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 114, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Wenecji. Osoby uczestniczące w procesji proszę aby znalazły zastępstwo w razie swojej nieobecności. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie przy niesieniu krzyża, chorągwi i obrazu. Do uczestnictwa w procesji zapraszam dzieci pierwszokomunijne i dzieci z klasy czwartej (dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do szarf przy chorągwiach).Próba sypania kwiatów przyszły wtorek i środę po wieczornej mszy. Prośba do rodziców o zebrani płatków kwiatów. Do dzwonów poszukujemy 4 ochotników i 1 osobę do głośnika.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w XXVIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca 2024 roku. Jest to okazja do bycia we wspólnocie z innymi młodymi, słuchania ciekawych treści, modlitwy oraz śpiewów z tańcami. Koszt wyjazdu to 150 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Sławomira w par. św. Józefa w Morągu.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.