Ogłoszenia Parafialne – V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Katarzynę ze Sieny, w środę św. Józefa Robotnika, w czwartek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy również o modlitwie w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
 2. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz święto narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niniejsza dyspensa dotyczy diecezjan oraz osób, które tego dnia przebywają w granicach diecezji elbląskiej. Równocześnie biskup prosi, by wszyscy korzystający z dyspensy dobrowolnie, przy okazji, wsparli jałmużną znajdujących się w potrzebie. Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy tego dnia o komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. W sobotę wspominamy św. Floriana męczennika, patrona strażaków, którym składamy już dziś serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i sił w trudnej służbie potrzebującym i poszkodowanym. Niech św. Florian ma w opiece także Wasze rodziny!
 4. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
 5. Od środy rozpoczyna się miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną litanią loretańską w naszym kościele odprawiamy codziennie o g. 17.30. Odmawiajmy też litanię do Matki Bożej w naszych rodzinach oraz przy krzyżach i kaplicach.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię
 8. Dziękuję serdecznie p. Renacie Gral i p. Katarzynie Rewerskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Dominikę Chmielewską i p. Halinę Chmielewską-Kozak.
 9. W piątki indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Zapraszam.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.