Ogłoszenia Parafialne – XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

 1. Dzisiaj po Mszy o 11.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w procesji eucharystycznej wokół kościoła codziennie po nabożeństwie.
 3. Liturgiczna uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na dzień 23 czerwca, a więc świętujemy ją w najbliższy czwartek. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. bp Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi oraz wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi!
 4. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie ma postu. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia wspominamy też bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej.
 5. W zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 3010 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za indywidualne ofiary na rzecz oraz za dary na plebanię. Przed nami oględziny konserwatora zabytków, który wyznaczy kolejne zadania. Prace przewidziane są na 27.06-1-07. Już dziś proszę Was o pomoc w tych robotach.
 6. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękuję p. Teresie Dziewulskiej i p. Annie Figlant za organizację i koordynację całej procesji. Dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym za sypanie kwiatków i pomoc przy chorągwiach. Uczniom ze SP w Słoneczniku za pomoc przy procesji. Wszystkim osobom niosącym krzyż, różaniec, feretrony, chorągwie i poduszkę. Mamom pomagającym przy procesji, panom obsługującym dzwon. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej Ołtarza. Na ręce p. Edmunda Winnickiego składam podziękowania również dla Strażaków z naszej OSP za zabezpieczenie procesji i niesienie baldachimu. Dziękuję p. Barbarze Ostojskiej i p. Halinie Teperek za podtrzymywanie śpiewu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali poszczególne ołtarze: mieszkańcom Bożęcina, Bartężka, Prośna, Wenecji oraz mieszkańcom bloku 112. P. Sołtysowi Adamowi Kowalewskiemu za wypożyczenie nagłośnienia. Wszystkim za wszystko, a przede wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, za Waszą obecność, modlitwę i wyraz wiary w Jezusa Eucharystycznego.
 7. Dziękuję serdecznie p. Oldze Kopczyńskiej i p. Anieli Gubała za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Jolantę Lejtyman i p. Martynę Gurgielewicz-Gill.
 8. W piątek dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w środę o godzinie 11.00  zostanie odprawiona Msza Święta dla naszej Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Wszystkim Wam życzę przy tej okazji dobrych i bezpiecznych wakacji. Nie zapominajcie o Panu Bogu.
 9. Ofiary składane na tacę za tydzień w niedzielę (26 czerwca), decyzją Stolicy Apostolskiej, będą przeznaczone na tzw. Świętopietrze, wsparcie Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Łączy się to z obchodzoną 29 czerwca uroczystością św. apostołów Piotra i Pawła.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  1. Paweł Kowalczyk (parafia św. Józefa w Morągu) i Aleksandra Maria Gral (parafia tutejsza) – zapowiedź II
  2. Arkadiusz Lasikowski (parafia tutejsza) i Ewa Lasikowska zd. Tomczyk (parafia św. Józefa w Morągu) – zapowiedź II
  3. Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 12. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.