Ogłoszenia parafialne – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022 r.

 1.  Dziś w całym kraju obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 3. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Trwa październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe w wystawieniem Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty o godz. 17.30. W Wenecji – piątki o godz. 16.00. Dzieci na spotkania różańcowe zapraszam we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W sposób szczególny proszę aby dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej były na spotkaniu przynajmniej raz w tygodniu. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego; w środę – wspomnienie – bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana, kapelana Solidarności, męczennika; w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.
 6. Dziękuję serdecznie p. Lucynie Dziewulskiej i p. Magdalenie Dziewulskiej za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Teresę Dziewulską i p. Irenę Zawada.
 7. W zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 3378 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 8. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 17.00.
 9. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Jeżeli będzie tak duże zainteresowanie, jak w zeszłym roku, czytanie kartek podzielimy na dwa terminy (co drugi dzień). Proszę więc zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
 10. Przy tej okazji przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci. Przypominam również, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.