Ogłoszenia parafialne – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 października 2022 r.

 1.  Dziś w całym kraju obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 3. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Trwa październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe w wystawieniem Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty o godz. 17.30. W Wenecji – piątki o godz. 16.00. Dzieci na spotkania różańcowe zapraszam we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W sposób szczególny proszę aby dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej były na spotkaniu przynajmniej raz w tygodniu. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego; w środę – wspomnienie – bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana, kapelana Solidarności, męczennika; w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.
 6. Dziękuję serdecznie p. Lucynie Dziewulskiej i p. Magdalenie Dziewulskiej za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Teresę Dziewulską i p. Irenę Zawada.
 7. Dziękuję za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 8. Zachęcam do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 17.00.
 9. Przed nami miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Święty Jan Paweł II nauczał, że „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia by dostąpić radości nieba”. By pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić za nich, polecając ich imiona w wypominkach. Kartki na wypominki przygotowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki składać można w zakrystii lub na tacę. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Jeżeli będzie tak duże zainteresowanie, jak w zeszłym roku, czytanie kartek podzielimy na dwa terminy (co drugi dzień). Proszę więc zaznaczyć w którym terminie (pierwszym czy drugim) wypominki mają być czytane.
 10. Przy tej okazji przypominam i gorąco proszę o zachowanie odpowiedniego porządku przy wyrzucaniu śmieci. Przypominam również, że wszelkie prace przy grobach (postawienie pomnika, położenie kamienia wokół grobu czy nasadzenia) należy wcześniej ustalić z administratorem cmentarza czyli z parafią.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.