Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi I Józefa Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy o godz. 11.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok.
 2. Jutro 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zapraszam na Msze św. w. Słoneczniku o 11.30 i 17.00, a w Wenecji o 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Przypominam, że jest to święto nakazane, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św.
 3. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każda niedzielę. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Przypominam, że jest to święto nakazane, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Taca w ten dzień przeznaczona jest na Misje.  
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 5. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
 6. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.15 a w Słoneczniku od godz. 17.00.
 7. Odwiedziny chorych w tym miesiącu wyjątkowo w czwartek od godz. 10.00.
 8. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Jest również Święto Chrztu Pańskiego, dlatego zachęcam wszystkich do przyniesienia ze sobą świec, gdyż na Mszach Świętych odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
 9. Dziękuję serdecznie p. Justynie Kowalewskiej i p. Stanisławowi Góra za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Ewę Kwiatkowską i p. Agnieszkę Lendzion.
 10. Od wtorku, 2 stycznia, rozpocznie się wizyta duszpasterską, tradycyjnie nazywaną kolędą. Jest to okazja do rozmowy na temat wiary, spraw dot. naszej wspólnoty parafialnej, podzielenia się radościami i troskami a przede wszystkim to okazja do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach: o zdrowie i Bożą opiekę w pracy, nauce i codziennym życiu. Na wizytę duszpasterską warto przygotować domowy ołtarz czyli stół nakryty białym obrusem, krzyż, jedną lub dwie świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Zachęcam również do wybrania sobie fragmentu z Pisma Świętego, który do Was najbardziej przemawia czy odzwierciedla obecną Waszą sytuacją i podzielenie się nim w czasie spotkania. Proszę też, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty do religii a kandydaci do bierzmowania również indeksy. Woda święcona będzie przygotowana w kościele. Kolęda będzie odbywała się w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 15.00, środa i piątek od godz. 16.00, w sobotę od godziny 10.00. Na czas kolędy zmieniony zostanie również porządek odprawiania Mszy Świętych w tygodniu. We wtorki i czwartki o godz. 9.00, w soboty o 18.00, nie będzie Mszy Św. w środy i piątki.
 11. Plan Kolędy:
  Wtorek 2 stycznia od godz. 15.00 – Prośno
  Środa 3 stycznia od godz. 16.00 – Bartężek 4-19 i 22
  Czwartek 4 stycznia od godz. 15.00 – Bartężek 1,2,3 i bloki 20 i 21
  Poniedziałek 8 stycznia od godziny 15.00 Bożęcin 1-12 i 22-25
  Wtorek 9 stycznia od godz. 15.00 Bożęcin 13-21A
  Środa 10 stycznia od godz. 16.00 Bożęcin 26-34B
  Czwartek 11 stycznia od godz. 15.00 Bożęcin 35-41
  Piątek 12 stycznia od godz. 16.00 Wenecja 1-4A i 9, 35 (pałac)
  Sobota 13 stycznia od godz. 10.00 Wenecja pozostałe domy począwszy od strony Woli Kudypskiej, zakończenie bloki
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.