Ogłoszenia parafialne – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 października 2022 r.

 1. Jak już zapewne wiemy z mediów w minioną środę 28 września 2022 r. zmarł ks. bp Jan Styrna. Miał 81 lat. Diecezją Elbląską zarządzał jako biskup diecezjalny w latach 2003-2014. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Dziś o godz. 16.00 Msza św. żałobna. Jutro (w poniedziałek) o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, a po niej złożenie ciała zmarłego Księdza Biskupa w krypcie biskupów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 2.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dziś do puszek składamy ofiary na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Za wszelkie gesty życzliwości – Bóg zapłać!
 4. Dziękuję serdecznie p. Marlenie Podgórskiej i p. Katarzynie Rymsza za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to
  p. Grażynę Jabłońską i p. Krystynę Podgórską.
 5. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc maryjny. Nabożeństwo różańcowe w wystawieniem Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty o godz. 17.30. W Wenecji – piątki o godz. 16.00. Dzieci na spotkania różańcowe zapraszam we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W sposób szczególny proszę aby dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej były na spotkaniu przynajmniej raz w tygodniu, we wtorki. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.
 7. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. siostrę Faustynę Kowalską, w piątek – NMP Różańcową.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlitwą różańcową wypraszać będziemy nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego.
 9. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.00 a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po modlitwie różańcowej Litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. W sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w ramach praktyki „dziewięciu pierwszych piątków miesiąca”.
 10. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę w sobotę od godziny 10.00.
 11. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.
 12. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
 13. We wtorek 4 października odbędzie się akcja zbiórki elektrośmieci. Można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można przynieść do godz. 12.00 i zostawić za płotem przy wjeździe na teren plebanii. Zysk ze zbiórki przeznczony jest na wsparcie misji.
 14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, także już na 2023 r.
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.