Ogłoszenia Parafialne – XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 r.

1. Dziś przypada 84. rocznica napaści Rosji sowieckiej na Polskę (17 września 1939 roku). Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży; w środę św. męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; w czwartek św. Mateusza apostoła i ewangelistę; w sobotę św. ojca Pio z Pietrelciny.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło przygotowania odpustu i dożynek. Dziękuję sołectwom, parafialnej radzie duszpasterskiej i ekonomicznej, paniom, które przygotowały dekorację w świątyni, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie teren wokół kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali procesję eucharystyczną, za koordynację p. Teresie Dziewulskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Słoneczniki, za przygotowanie poczęstunku dla księży. Dziękuję wszystkim za przybycie i uczestnictwo w liturgii
  4. Dziękuję serdecznie p. Annie Czarneckiej i p. Elżbiecie Protokowicz za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i w tym tygodniu proszę o to p. Janinę Dutkowską i p. Irenę Polakowską.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  6. Zapraszam młodzież z klasy 8 szkoły podstawowej oraz młodzież szkół średnich do rozpoczęcia przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla kandydatów i ich rodziców w przyszłą niedzielę 24 września po Mszy o godz. 11.30.
  8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    * Rafał Rymsza par. tutejsza i Aleksandra Latarska par. tutejsza – zapowiedź III
    Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
  9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Śp. Janina Chmielewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
  10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.