Ogłoszenia Parafialne – XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023 r.

 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 2. Dziś po Mszach zbieramy będziemy ofiary do puszki na cele organizacyjne pielgrzymki dla grupy Pogezania Morąg-Pasłęk.
 3. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje można przynosić do zakrystii.
 4. W związku z tym, że pielgrzymi 28 lipca przechodzą przez naszą parafię, już dziś zachęcam do zaangażowania się w przyjęcie pątników w czasie ich odpoczynku. Krótki postój mają w Wenecji, w Słoneczniku z kolei będzie postój obiadowy. Mile widziane wszelkiego rodzaju ciasta i inne pyszności. W niedzielę 23 lipca po Mszach Św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary do puszki na przygotowanie obiadu dla pielgrzymów. Zachęcam również do wsparcia Koła Gospodyń w tym przedsięwzięciu.
 5. W dniach 5-11 sierpnia 2023 odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej.
 6. W przyszłą niedzielę (23 lipca) z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów.
 7. Dziękuję serdecznie rodzinie Państwa Młodych za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu sprzątanie przed ślubem przez rodzinę narzeczonych.
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.