Ogłoszenia Parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2022

  1. Zapraszam do wzięcia udziału w 30 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Chcemy ujrzeć Jezusa”. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na cele organizacyjne pielgrzymki dla grupy Pogezania Morąg Pasłęk.
  2. Zachęcam także do zapisania własnych intencji, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Pani i w których będą się modlić podczas szlaku pielgrzymkowego. Zapisane intencje składamy można przynosić do zakrystii.
  3. W związku z tym, że pielgrzymi 28 lipca przechodzą przez naszą parafię, już dziś zachęcam do zaangażowania się w przyjęcie pątników w czasie ich odpoczynku. Krótki postój mają w Wenecji, w Słoneczniku z kolei będzie postój obiadowy. Mile widziane wszelkiego rodzaju ciasta i inne pyszności. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary do puszki na przygotowanie obiadu dla pielgrzymów. Zachęcam również do wsparcia Koła Gospodyń w tym przedsięwzięciu.
  4. Dziękuję za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  5. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Marcinkiewicz i p. Aleksandrze Mistygacz za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu sprzątanie przed ślubem przez rodzinę narzeczonych.
  6. W przyszłą niedzielę (24 lipca), po każdej Mszy Świętej, poświęcenie pojazdów.
  7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  8. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
  9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia a także dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.