Ogłoszenia Parafialne – XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023 r.

  1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Piusa X – papieża, we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Królową, w czwartek – św. Bartłomieja apostoła. W sobotę obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  2. Dziś po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszki na pomoc dla dotkniętej powodziami Słowenii. Za pośrednictwem Caritas Polska zostaną one przekazane potrzebującym. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary przeznaczone na prace remontowe.
  4. Zachęcam do udziału w IX. Żuławskiej Pielgrzymce Pieszej od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu (jedynego w Polsce miejsca uznanych przez Kościół objawień maryjnych). Pielgrzymka odbędzie się w dniach 6-10 września. Więcej szczegółów u głównego organizatora pielgrzymki ks. Marka Witkowskiego (tel. 733 872 988), a także w internecie.
  5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  6. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
     i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.