Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do poniedziałku do soboty (oprócz czwartku) o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na cele remontowe w naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Przed nami drugi etap remontu kościoła. W następnym tygodniu przewidziane są oględziny konserwatora zabytków, który zdecyduje o tym, czy trzeba będzie zbić tynki czy tylko wystarczy ściągnąć farbę olejną. Prace przewidziane są na 27.06-01.07.2022. Już dziś proszę Was o pomoc w tych robotach. Informuję również, że ofiary na remont kościoła można również składać poprzez konto parafialne. Numer podany na stronie internetowej.
 3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanej tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy o 11.30 wyruszymy z tradycyjną procesją eucharystyczną po miejscowości. Proszę więc o przygotowanie czterech ołtarzy według następującego porządku: 1) przy krzyżu w stronę Morąga – mieszkańcy Bożęcina, 2) przy blokach – mieszkańcy bloku 112, 3) przy domu p. Lejtyman – mieszkańcy Bartężka i Prośna, 4) przy kapliczce obok plebanii – mieszkańcy Wenecji. Oczywiście co roku będziemy zmieniać odpowiedzialnych za ołtarze. Przy bloku będą odpowiedzialni zawsze mieszkańcy poszczególnych bloków, pozostałe ołtarze na zmianę mieszkańcy Słonecznika i inne miejscowości. Proszę również o przygotowanie procesji. Potrzebne są osoby do niesienia chorągwi, feretronów, baldachimu, dzwonienia dzwonem. Zapraszam również tegoroczne dzieci komunijne do uczestniczenia w procesji w strojach komunijnych, a dziewczynki młodsze i starsze do sypania kwiatków. Wzdłuż trasy procesji zachęcam aby przyozdobić okna i obejścia naszych domów. Od piątku do czwartku następnego tygodnia Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją wokół kościoła po Litanii do Serca Pana Jezusa.
 4. Również w czwartek na Mszy o 11.30 obchodzić będziemy rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź i próba do tej uroczystości, a jednocześnie próba sypania kwiatków i przygotowanie kościoła w środę po Mszy św.
 5. W przyszła niedzielę po Mszy o 11.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. Dziękuję serdecznie p. Marzenie Kudzbalskiej i p. Andrzejowi Andryszczyk  za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Aleksandrę Kopczyńską i p. Anielę Gubała.
 7. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 8. Dziękuję również wszystkim, którzy w minionym tygodniu zaangażowali się w przygotowanie terenu wokół kościoła na Boże Ciało: za skoszenie trawy przy kościele, plebani i na cmentarzu, za wypielenie kwiatków. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Dyspensa Biskupa Elbląskiego: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek, jako dzień pokuty. W Polsce, obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK]. W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa. Chodzi o piątek [17 czerwca 2022 r.] po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie proszę: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie. Bp Jacek Jezierski – biskup elbląski
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Paweł Kowalczyk (parafia św. Józefa w Morągu) i Aleksandra Maria Gral (parafia tutejsza) – zapowiedź I
  • Arkadiusz Lasikowski (parafia tutejsza) i Ewa Lasikowska zd. Tomczyk (parafia św. Józefa w Morągu) – zapowiedź I
  • Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 12. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.