Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r.

  1. Czwarta Niedziela Wielkanocy, zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza, jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania. W naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach prośmy Boga o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona naszej diecezji. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Wojciechowi Skibickiemu, życzymy błogosławieństwa Bożego i wsparcia od św. Patrona.
  3. Zapraszamy też do Świętego Gaju – sanktuarium męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, gdzie w najbliższą sobotę odbędą się diecezjalne uroczystości. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.
  4. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  5. Dziękuję serdecznie p. Annie Radkiewicz i p. Beacie Czajkowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Renatę Gral i p. Katarzynę Rewerską.
  6. Zachęcam do Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Drugie przykazanie kościelne mówi nam: Przynajmniej raz w roku przystąpić do Spowiedzi Świętej. Trzecie z kolei: Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.  Jest to takie minimum, które każdy katolik powinien spełnić.
  7. W piątki indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Zapraszam.
  8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
  9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.