Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2023 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace remontowe naszej świątyni.
 2. Dziś po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej komunii św.
 3. We wtorek (14 lutego) przypada święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy; a także wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych i narzeczonych oraz osób chorych na nerwicę i epilepsję.
 4. Jak wiemy, Turcję i Syrię dotknęło w ostatnich dniach dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wielu ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. Dlatego dziś przy drzwiach kościołów naszej diecezji zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i solidarności z cierpiącymi.
 5. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Rudzińskiej i p. Ewie Zaborowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Zofię Zaborowską i p. Teresę Babula.
 6. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 7. W każdy piątek od godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do modlitwy w ciszy i uwielbienie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 9. Zbliża się czas Wielkiego Postu, czas szansy, nadziei i refleksji, w którym mamy okazję do zatrzymania się i zaktualizowania kursu na ten, który w bezpieczny sposób doprowadzi nas do Boga. Aby dobrze przeżyć ten czas zachęcam do skorzystania, tak jak w ubiegłym roku, z książeczki „40 dni z Bogiem”. Jest przewodnik na każdy dzień Wielkiego Postu oraz na „Triduum Paschalne”, który zawiera Ewangelię na każdy dzień, cytat dnia, komentarz, zadanie/pytanie/prowokację wielkopostną oraz miejsce na osobiste zapiski. Książka w cenie 7 zł.
 10. Dnia 23 lutego (czwartek) w Sali domu katechetycznego parafii św. Józefa w Morągu rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Rozpoczęcie i zapisy o godzinie 19.00. Zachęcam wszystkie pary narzeczonych, które w tym roku zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński do udziału w kursie.
 11. Przypominam, że śmietnik na cmentarzu parafialnych służy tylko i wyłącznie do wyrzucania śmieci z cmentarza, a nie własnych i budowlanych.
 12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 13. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.