Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego. Niech to wydarzenie zmobilizuje nas do tego, by Biblia stawała się Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Niech także sprowokuje nas do postawienia sobie pytania o znaczenie Pisma Świętego w naszym życiu oraz po raz kolejny pozwoli nam uświadomić sobie obecność samego Boga w tym Słowie.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 28 – 31 stycznia 2023. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.
 3. Dziękuję serdecznie rodzinom p. Kamili Rarek i p. Ireny Latarskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Justynę Sikora i p. Barbarę Ogonowską.
 4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. Trwa wizyta duszpasterską, tradycyjnie nazywaną kolędą. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli odwiedziny kolędowe, dziękuję za otwarcie drzwi i serc na Boże błogosławieństwo. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, gościnę i życzliwość. Dziękuję również duchowe i materialne wsparcie, za ofiary na kolędę i na kościół. Przypominam, aby na kolędę przygotować: stół nakryty obrusem, świece, krzyż i wodę święconą, Pismo Święte, dzieci i młodzież zeszyty od religii, a kandydaci do bierzmowania indeksy. W miarę możliwości bądźmy wszyscy obecni na kolędzie.
 6. Plan Kolędy:
  * Poniedziałek, 23 stycznia, od godz. 15.00 Prośno
  * Wtorek, 24 stycznia, od godz. 15.00 Słonecznik 113
  * Środa, 25 stycznia, od godz. 15.00 Słonecznik 114
  * Czwartek, 26 stycznia, od godz. 15.00 Słonecznik 115
  * Piątek, 27 stycznia, od godz. 15.00 Słonecznik 116
  * Sobota, 28 stycznia, od godz. 10.00 Słonecznik 112
  Od 2 lutego można się umawiać na dodatkowe terminy wizyty duszpasterskiej przez rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie.
 7. W tym tygodniu nie będzie Mszy Św. w poniedziałek i we wtorek.
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.