Ogłoszenia Parafialne – XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2024 r.

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
 2. Dziś przypada 50. rocznica święceń kapłańskich księdza biskupa Jacka Jezierskiego. Święcenia otrzymał 16 czerwca 1974 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, z rąk bp. warmińskiego Józefa Drzazgi. Najdostojniejszemu Jubilatowi życzymy światła Ducha Świętego w kierowaniu Kościołem elbląskim, otaczając go naszą życzliwą przyjaźnią i modlitwą.
 3. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii, cmentarza oraz za dary na plebanię.
 4. W środę o 19 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek wspominamy w liturgii św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
 6. W piątek dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim życzę dobrych i bezpiecznych wakacji. Nie zapominajcie o Panu Bogu.
 7. Dziękuję serdecznie p. Alinie Kołodziejczak i p. Ewelinie Pranszke za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Halinę Latarską i p. Aleksandrę Rymsza.
 8. Przypominamy, że trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Zachęcamy młodych mężczyzn, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, do podjęcia studiów oraz drogi przygotowania do kapłaństwa. Do Was także Chrystus mówi: Nie lękaj się, wypłyń na głębię, bo światu i naszym wspólnotom potrzeba nowych kapłanów. Szczegółowe informacje o rekrutacji a także o rekolekcjach powołaniowych znajdziemy na stronie internetowej seminarium.
 9. Na studentów czeka także Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Chodzi o studia z teologii, nauk o rodzinie a także muzyki sakralnej. Więcej szczegółów w internecie.
 10. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Morągu zaprasza na pieszą pielgrzymką do Gietrzwałdu, która odbędzie się w najbliższą  sobotę 22 czerwca. Wyjście o g. 5:30 Msza św.  o g. 15:15. Istnieje możliwość powrotu Autokarem, oraz udania się autokarem bezpośrednio do Gietrzwałdu.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w 32 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Obdarz nas pokojem”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u ks. Dawida Krawca w parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 23 czerwca o godz. 20.30 w domu parafialnym parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 12. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.
 13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.