Ogłoszenia parafialne – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 listopada 2022 r.

1.  Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tak jak było zapowiadane po Mszach św. przy drzwiach kościoła zbieramy do puszek dobrowolne ofiary na rzecz Caritas Polska.
  2. W miesiącu listopadzie zapraszam na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych. Będą one odprawiane od wtorku do soboty o 17.15. W Wenecji w piątek o 16.00. We wtorek zaczynamy od części 1.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej a w czwartek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
  4. Dziękuję serdecznie osobom, które wczoraj posprzątały kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to Małgorzatę Dębską i p. p. Lucynę Kulkowską.
  5. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w tym miesiącu wyjątkowo odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 27 listopada po Mszy o 11.30.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych. Dzień spowiedzi adwentowej przewidziany jest na 16 grudnia (piątek).
  7. Od przyszłej niedzieli, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, będzie można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone będą na remont kościoła.
  8. Dziękuję za indywidualne ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.