Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 r.

 1. Dziś Niedziela „Gaudete”, niedziela radości. Od dzisiaj także (tj. od 17 grudnia) rozpoczyna się druga część Adwentu, czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym tygodniu odprawimy we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży, z którymi będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 2. W zakrystii i kancelarii parafialnej, można nabyć poświęcone opłatki wigilijne.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 dotarło do nas Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione do nas przez harcerzy ZHP hufca Morąg. Zostało odpalone od wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i skautowską sztafetą rozniesione na cały świat. Będzie je można odbierać z kościoła do przyszłej niedzieli po każdej Mszy Świętej. Więcej informacji nt. idei i historii Betlejemskiego Światełka Pokoju można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 4. W najbliższy piątek 22 grudnia odbędzie się Dzień spowiedzi adwentowej. Msze św., podczas których można będzie przystąpić do spowiedzi będą odprawiane w następującym porządku: w Słoneczniku o 11.00 i 18.00 a w Wenecji o 16.30. Księża usiądą do konfesjonałów 15 min przed Mszą. Skorzystajmy z okazji i przygotujmy nasze serca na przyjęcie Pana Jezusa w komunii  św. w czasie świąt. Polecam także ten dzień i przyjęcie księży spowiedników Waszej życzliwości.
 5. W sobotę (23 grudnia) przypada 74. rocznica urodzin ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Jubilata otoczmy naszą serdeczną pamięcią i modlitwą.
 6. W przyszłą, IV niedzielę Adwentu obchodzić będziemy już również Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Św. według normalnego niedzielnego porządku. Zachęcam w tym dniu do zachowania polskiej tradycji postu – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Po wieczerzy zapraszamy na Pasterkę. W Wenecji zostanie ona odprawiona o godz. 22.00, a w Słoneczniku o 24.00.
 7. Dziękuję serdecznie p. Kamili Zawadzkiej i p. Agnieszce Kwiatkowskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Ewę Zdanowicz, p. Annę Binkuś, p. Małgorzatę Kwiatkowską i p. Ewę Kijak.
 8. Ponownie proszę o odpowiedni porządek przy wyrzucaniu śmieci na cmentarzu, rozdzielaniu śmieci „bio” od pozostałych i składaniu ich wyznaczonych miejscach.
 9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.