Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022

 1. Czwarta Niedziela Wielkanocy, zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza, jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania. W naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach prośmy Boga o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 2. Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczyna dziś (8 maja) rekrutację kandydatów na studia. Rekrutacja trwa do 8 lipca br. Drugi termin: 1-15 września. Tegorocznym maturzystom i wszystkich pragnących podjąć studia teologiczne, a zwłaszcza drogę przygotowania do kapłaństwa w elbląskim seminarium duchownym mówimy: Nie lękajcie się! Szczegółowe informacje w internecie.
 3. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu. Bóg zapłać.
 4. Dziś po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Przy tej okazji dziękuję serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie do naszego kościoła jako Dar Ołtarza nowych klęczników.
 6. Jutro przypada w liturgii Kościoła Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam więc na Mszę św. o godzinie 18.00. Z kolei w piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w sobotę – św. Macieja Apostoła.
 7. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w tym tygodniu będą odprawione od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa i Mszy św. piątek w Wenecji. (Spowiadam w Morągu przed Komunią). Zachęcam również by kultywować tradycje spotykania się i wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w poszczególnych miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach.
 8. W piątek po wieczornej Mszy zapraszam na spotkanie do kościoła rodziców dzieci z klasy 4, celu ustalenia szczegółów i terminu rocznicy Komunii Świętej.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
 10. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
 11. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 12. Parafia św. Józefa w Morągu zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy podczas „Wieczoru Uwielbienia”, który odbędzie się w sobotę (14 maja) o godz. 19.30. Informacje na plakacie.
 13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.