Ogłoszenia Parafialne – XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2024 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca! Wszystkim Ojcom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa i siły na każdy dzień. Pamiętajmy również w modlitwie o tych co już odeszli do wieczności.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela (Msza św. o godz. 18.00), we wtorek – bł Dorotę z Mątów – rekluzę, mistyczkę, patronkę diecezji elbląskiej; w piątek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w sobotę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 4. Dziękuję serdecznie p. Halinie Latarskiej i p. Aleksandrze Rymsza za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Arlettę Paszkowską i p. Karolinę Kwaśną.
 5. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii, cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. Przypominamy, że trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Szczegółowe informacje o rekrutacji a także o rekolekcjach powołaniowych znajdziemy na stronie internetowej seminarium.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w 32 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Obdarz nas pokojem”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u ks. Dawida Krawca w parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 20.30 w domu parafialnym parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 8. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i Facebooku diecezji.
 9. Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu organizuje w dniach : 28 – 30 czerwca wydarzenie ewangelizacyjne pn.: „Strefa Mocy”. Na program spotkań, które mają się odbyć na placu katedralnym w Elblągu złożą się: konferencje, świadectwa, koncerty i modlitwa. Będzie tam również przestrzeń na posługę spowiedniczą oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Biskup Elbląski objął to wydarzenie swym patronatem i pasterskim błogosławieństwem. Bliższe informacje można znaleźć z internecie.
 10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 11. Na czas wakacji i urlopów życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku; pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. oraz o stosownym zachowaniu i stroju w miejscach kultu religijnego. Biskupi polscy opublikowali ostatnio bardzo ważne stanowisko i sprzeciw wobec zmian planowanych przez MEN w organizacji lekcji religii w szkołach od 1 września br. Stanowisko do zapoznania na stronie internetowej parafii.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.