Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. Trwa Wielki Post. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Z kolei w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30.
 3. Rekolekcje Wielkopostne obędą się w tym tygodniu od czwartku do soboty – 24-26 marca. Poprowadzi je Ks. Marek Piedziewicz, wikariusz parafii katedralnej w Elblągu i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Będą również nauki dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Proszę więc rodziców o zadbanie by dzieci i młodzież uczestniczyła w rekolekcjach. Będą zorganizowane przez szkołę dojazdy. Spowiedź w sobotę pół godziny przed Mszą św. Dla uczniów w czwartek i piątek w trakcie Mszy. Polecam rekolekcje waszej modlitwie i życzliwości, np. przynosząc jakiś dar na stół rekolekcyjny dla księży.  
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania, a jednocześnie Dzień Świętości Życia oraz 30. rocznicę powstania Diecezji Elbląskiej. Przypominamy, że diecezja została utworzona 25 III 1992 r. przez papieża Jana Pawła II. Msze św. w porządku rekolekcyjnym.
 5. Dziękuję serdecznie p. Ewie Alester p. Zofii Sawczuk za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to
  p. Karolinę Kubiak i p. Klaudię Laskowską.
 6. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 7. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. I Proszę również o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.