Ogłoszenia Parafialne – X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone są na prace remontowe w naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.
 2. Dziś w naszej parafii przeżywamy rocznicę pierwszej Komunii św. dzieci. Polecajmy je i ich rodziny Panu Bogu w naszych modlitwach.
 3. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do soboty o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcam do udziału w procesji eucharystycznej wokół kościoła po nabożeństwie. Na zakończenie oktawy w czwartek odbędzie się poświęcenie wianków uplecionych z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – bł. księdza Władysława Demskiego, patrona księży diecezji elbląskiej), we wtorek – św. Antoniego z Padwy, w środę – bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika, w sobotę – Niepokalane Serce NMP. Z kolei w piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie ma postu.
 5. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać mieszkańcom Słonecznika za przygotowanie pięknych ołtarzy. Dziękuję SLO, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom, uczniom ze SP w Słoneczniku, Różom Różańcowym, sołectwu, strażakom z OSP w Słoneczniku, p. Barbarze Ostojskiej i p. Remigiuszowi Ejsmontowi za śpiew, Paniom Elżbiecie Ostojskiej, Annie Figlant i Teresie Dziewulskiej za koordynację procesji.  Wszystkim za wszystko, a przede wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, za Waszą obecność, modlitwę i wyraz wiary w Jezusa Eucharystycznego.
 6. . Jeszcze raz wielkie dzięki – to była piękna uroczystość.
 7. Dziękuję również za pomoc w ugoszczeniu księży w ostatni piątek z racji rocznicy święceń. Dziękuję paniom za przygotowanie poczęstunku, i Wam za modlitwę i życzenia.
 8. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę p. Piotra Opałka i p. Agatę Mikułan.
 9. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Morągu zaprasza na pieszą pielgrzymką do Gietrzwałdu, która odbędzie się 24 czerwca. Wyjście o godz. 6:00. Msza św. o godz. 15:00 Istnieje możliwość powrotu Autokarem.
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 12. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.