Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, niech Jego żywa obecność umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość.
 2. Jutro w poniedziałek wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Codziennie do soboty po Mszy św. odprawiana jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza, osobom, które czytały czytania i śpiewały psalmy: p. Annie, p. Elżbiecie i p. Ilonie. Dziękuję p. Katarzynie Malinowskiej, p. Małgorzacie Cudzik, p. Beacie Kubiak za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, całej świątecznej dekoracji i ułożenie kwiatów. P. Michałowi Doroszczak dziękuję za przygotowanie krzyża oraz pozostałym panom za pomoc przy dekorowaniu. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 5. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Osoby które podczas Wielkiego Postu składały ofiary do skarbonek Caritas proszę. by przynieść je w przyszłą niedzielę.
 7. Dziękuję serdecznie p. Elżbiecie Kruk, p. Irenie Augustowicz, p. Hannie Wielgus, p. Anecie Folgert za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Stanisławę Wójcicką i p. Agatę Mikułan.
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  • Radosław Chyżyński (parafia św. Anny w Barczewie) i Weronika Malec (parafia tutejsza) – zapowiedź II
  • Mariusz Daniel Zimnicki (parafia św. Marcina w Ostródzie) i Patrycja Okrój (parafia tutejsza) – zapowiedź II
  • Konrad Kowalewski (parafia tutejsza) i Katarzyna Cychowska (par. św. Józefa w Morągu) – zapowiedź II
  • Kamil Bartkowski (parafia tutejsza) i Dżesika Sikora (parafia tutejsza) – zapowiedź I.
  Ktokolwiek by wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 10. Zapraszam już do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Wszelkie informacje, ogłoszenia i intencje można znaleźć pod adresem parafiaslonecznik.pl
 11. Wszystkim Parafianom i gościom z okazji Świat Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Ten, który śmierć zwyciężył przezwycięża wszelkie trudności Waszego życia. Obdarzy zdrowiem i pokojem oraz wzmocni wiarę i ufność w Boże Miłosierdzie.