Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, niech ono rozjaśnia nasze ciemności, odsuwa kamienie grzechu i wprowadza nas do życia w łasce i miłości Boga i bliźniego.
 2. Jutro w poniedziałek wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Codziennie do soboty po Mszy św. odprawiana jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 4. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy i przez swój udział przyczynili się do głębszego przeżycia tajemnicy naszego zbawienia. Dziękuję służbie  liturgicznej ołtarza, osobom, które czytały czytania i śpiewały psalmy: p. Ewelinie, p. Elżbiecie, p. Barbarze i p. Ilonie. Dziękuję paniom, które przygotowały  Ciemnicę, Grób Pański i ułożyły kwiaty: p. Katarzynie Malinowskiej, p. Małgorzacie Cudzik, p. Beacie Kubiak. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w procesję rezurekcyjną, P. Teresie Dziewulskiej i P. Annie Figlant za koordynację, Strażakom za asystę. Wszystkim, którzy brali udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy, za czuwanie przy Jezusie w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Dziękuję także za przekazane życzenia i dary.
 5. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek modlitwa w intencji nowych powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego o 17.45
 8. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.15, a w Słoneczniku wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 9. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30.
 10. Chorych z Komunią Świętą odwiedzę w czwartek od godziny 10.00.
 11. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszach zbiórka ofiar do puszki na Caritas.
 12. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 13. Dziękuję serdecznie rodzinom p. Magdaleny Kowalczyk, p. Hanny Kotłowskiej. P. Justyny Kucińskiej, p. Danuty Teperek i p. Urszuli Rybczyńskiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Celinę Winnicką i p. Szeluga
 14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 15. KOMUNIKAT BISKUPA ELBLĄSKIEGO Ojciec Święty Franciszek ustanowił w dniu 25 stycznia 2024 r. ks. prałata dr. Janusza Stanisława Urbańczyka (lat 57), arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe.  Arcybiskup Nominat jest księdzem diecezji elbląskiej. Od ponad 20 lat pełni służbę w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, na różnych kontynentach. Obecnie papież powierza nowemu Arcybiskupowi urząd nuncjusza w Afryce, w Republice Zimbabwe.
  Święcenia biskupie odbędą się w najbliższą sobotę (6 kwietnia 2024, o godz. 11.00) w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Liturgii przewodniczyć będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Do udziału w uroczystości święceń serdecznie zapraszam. Proszę też o modlitwę w intencji nowego Arcybiskupa. +Jacek Jezierski, biskup elbląski
 16. Wszystkim Parafianom i gościom z okazji Świat Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, aby blask nocy paschalnej napełniał Wasze serca pokojem i nadzieją. Niech nasz Pan obdarza Was każdego dnia swoim błogosławieństwem i umacnia na drodze chrześcijańskiego życia. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!