Ogłoszenia Parafialne – XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

 1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do piątku o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w czwartek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, w piątek –  Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego.
 3. Dziękuję serdecznie p. Monice Mikułan i p. Dorocie Ferens za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
 4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Następnie o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec) a o 18.00 – Msza Święta.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne 2 lipca o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
 8. W dniach 5-11 sierpnia 2023 odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Tym razem towarzyszą jej słowa: „Sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci” (1 Tes 5, 23). Do pielgrzymowania zaprasza ks. dr Krzysztof Sękuła, dyrektor pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej.
 9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.