Ogłoszenia Parafialne – XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2023 r.

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa do wtorku do piątku o godz. 17:30, a w Wenecji w piątek o 16.15.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w środę – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w czwartek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, w piątek –  Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego.
  3. Dziękuję serdecznie p. Monice Mikułan i p. Dorocie Ferens za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  4. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Następnie o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec) a o 18.00 – Msza Święta.
  6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  7. Zapraszamy do wzięcia udziału w 31 Elbląskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się  w dniach 28 lipca – 11 sierpnia. Tegoroczne hasło brzmi: „Nie lękajcie się”. Zapisy do grupy Pogezania Morąg-Pasłęk i bliższe informacje u Ks. Łukasza Cieplińskiego – proboszcza w Słoneczniku (tel. 600 208 693, mail: lukas.cieplinski@gmail.com). Spotkanie organizacyjne 2 lipca o godz. 16 w salce na plebanii parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu.
  8. W dniach 5-11 sierpnia 2023 odbędzie się XIV Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. Tym razem towarzyszą jej słowa: „Sam Bóg pokoju niech was w pełni uświęci” (1 Tes 5, 23). Do pielgrzymowania zaprasza ks. dr Krzysztof Sękuła, dyrektor pielgrzymki. Szczegółowe informacje na stronie diecezji elbląskiej.
  10. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
     i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.