Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek w Wenecji o 16.00, a w Słoneczniku o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej dostawać będą obrazki. Z kolei w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy śpiewać na zakończenie jednej z Mszy św. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30.
  3. Pomocą w przeżyciu tego czasu mogą też być propozycje, o których mówiłem już w zeszłym tygodniu. Pierwsza to mała książka „40 dni z Bogiem”, w cenie 7 zł. Druga to „Zdrapka wielkopostna” z zadaniami do odkrywania na każdy dzień Wielkiego Postu. Cena zdrapki 3 zł.
  4. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji Caritas Polska „Jałmużna wielkopostna”. Wesprzyjmy naszymi ofiarami seniorów. Skarbonki znajdują się przy wyjściu z kościoła.
  5. Dziś po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.
  6. Dziękuję serdecznie p. Malwinie Galanek i p. Małgorzacie Szulich za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Teresą Małkowską i p. Stanisławę Halińską.
  7. Bóg zapłać za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Wielkanoc. I Proszę również o wsparcie tego celu. Dobrowolną ofiarę można złożyć do skrzynki, która znajduje się na filarze.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  9. W czwartek zapraszam  Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i nabożeństwo w intencji powołań do służby w Kościele.
  10. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 15.45, o 16.00 Droga Krzyżowa a 16.30 Msza święta. Z kolei w Słoneczniku okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O 17.30 Droga Krzyżowa a po niej Msza św.
  11. W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Następnie o 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Różaniec) a o 18.00 – Msza Święta.
  12. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00
  13. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  15. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
    * Adam Onaszkiewicz (parafia tutejsza) i Katarzyna Rymsza (parafia tutejsza) – zapowiedź II
    * Marcin Tomasz Lange (parafia Wniebowzięcia NMP w Swarzewie) i Dominika Zawadzka (parafia tutejsza) – zapowiedź II
    Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
  16. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.