Ogłoszenia Parafialne – XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2024 r.

1. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym tragicznej powodzi, która nawiedziła południowo-zachodnią Polskę. Ks. Biskup Elbląski zwraca się do nas słowami: Proszę pomóżmy materialnie osobom i instytucjom, które dotknął niszczący żywioł. Uczyńmy to, co możliwe, kierując się odruchem serca i chrześcijańską solidarnością. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane Caritas Polska. Można również przynosić potrzebne dary materialne na świetlicę. Jako ludzie dobrej woli i katolicy pośpieszmy z pomocą. Proszę o wrażliwość serca i wsparcie dla wszystkich poszkodowanych powodzian.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: jutro (poniedziałek) –św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, w czwartek – św. Wincentego à Paulo, prezbitera, a w sobotę – św. Wacława, męczennika.
  3. W najbliższą sobotę proszę gorąco o pomoc w uporządkowaniu śmieci biodegradowalnych na cmentarzu. Niestety nie wszyscy rozumieją potrzebę oddzielania tych śmieci od pozostałych. W ostatnim czasie odbyła się również kontrola sanepidu i trzeba jak najszybciej wywieźć śmieci bio. Zapraszam na cmentarz w sobotę od godziny 10.00.
  4. Przypominam, że kandydaci do bierzmowania w ramach katechezy uczestniczą w Czuwaniu Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbędzie się w najbliższy piątek 27 września  w Miłomłynie. Zbiórka pod kościołem o godz. 19.20. Koszt wyjazdu 30 zł.
  5. Dziękuję serdecznie p. Jadwidze Mikułan, p. Elżbiecie Sieradzkiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Annę Blonkowską i p. Magdalenę Antkiewicz i p. Alinę Kudzbalską.
  6. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, parafii na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
  8. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.