Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele. W najbliższym czasie Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpocznie rekrutację kandydatów na studia. Na tegorocznych maturzystów i wszystkim pragnącym podjąć studia teologiczne wraz z drogą do kapłaństwa czeka elbląskie seminarium duchowne.
 2. W środę (3 maja) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i jednocześnie święto narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. w Słoneczniku o 11.00 i 18.00, a w Wenecji o 16.30.
 3. W czwartek wspominamy w liturgii św. Floriana męczennika, patrona strażaków, którym składamy już dziś serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i sił w trudnej służbie potrzebującym i poszkodowanym. Niech św. Florian ma w opiece także Wasze rodziny!
 4. Rozpoczyna się miesiąc maryjny. Od wtorku zapraszam na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o g. 17.30.; w Wenecji w piątki o 16.15. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach.
 5. Dziękuję serdecznie p. Katarzynie Madej i p. Krzysztofowi Paczkowskiemu za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Benitę Gurgielewicz i p. Zofię Kucińską.
 6. Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła i na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W czwartek módlmy się o powołania do służby w Kościele.
 9. W piątek w Wenecji okazja do spowiedzi od godziny 16.00 a w Słoneczniku od 17.00.
 10. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10.00.
 11. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 12. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca, na Mszy o godz. 11.30.
 13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
  Stefan Jan Leczkowski i Sylwia Kępczyńska – zapowiedź III
  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest poinformować Kancelarię Parafialną.
 15. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.