Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Niech to wydarzenie zmobilizuje nas do tego, by Biblia stawała się Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Niech także sprowokuje nas do postawienia sobie pytania o znaczenie Pisma Świętego w naszym życiu oraz po raz kolejny pozwoli nam uświadomić sobie obecność samego Boga w tym Słowie.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich miłość i dobroć; życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
 3. Dziś po Mszy o 11.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. Dziękuję serdecznie p. Ewie Romaszko i p. Janinie Wójcickiej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o to p. Elżbietę Nowocin, p. Wiolettę Chojnowską i p. Agnieszkę Sabina.
 5. Dziękuję za ofiary na rzecz kościoła, na utrzymanie cmentarza oraz za dary na plebanię.
 6. Trwa wizyta duszpasterską, tradycyjnie nazywaną kolędą. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli odwiedziny kolędowe, dziękuję za otwarcie drzwi i serc na Boże błogosławieństwo. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, gościnę i życzliwość. Dziękuję również duchowe i materialne wsparcie, za ofiary na kolędę i na kościół. Przypominam, aby na kolędę przygotować: stół nakryty obrusem, świece, krzyż i wodę święconą, Pismo Święte, dzieci i młodzież zeszyty od religii, a kandydaci do bierzmowania indeksy. W miarę możliwości bądźmy wszyscy obecni na kolędzie.
 7. Plan Kolędy:
  Poniedziałek 22 stycznia od godziny 15.00 Słonecznik 29-33A
  Wtorek 23 stycznia od godz. 15.00 Słonecznik 34-46 (początek u p. Czajkowskich)
  Środa 24 stycznia od godz. 15.00 Słonecznik 113
  Czwartek 25 stycznia od godz. 15.00 Słonecznik 114
  Piątek 26 stycznia od godz. 15.00 Słonecznik 115
  Sobota 27 stycznia od godz. 10.00 Słonecznik 112
  Poniedziałek 29 stycznia od godz. 15.00 Słonecznik 116
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
 9. Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli
   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.